9 Mayıs 2009 Cumartesi

uluslarasıegitim.blogspot.com


Uluslarasiegitim.blogspot.com Nedir ?

Uluslarasıegitim.blogspot.com: yurtdışı'nda eğitimine devam eden, bir çok ülke'de gerek dil okulu olsun, gerek şu an olduğu gibi lisans eğitimine devam eden bir üniversite öğrencisinin deneyimlerini, yurtdışı üniversite hayatını, prosedürleri, bazı yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketlerinin çarpıtarak anlattıkları gerçekleri, duru haliyle anlatıp, bu işin niyetine girmiş arkadaşlara bilgi vermektir.

Her ne olursa olsun, hangi ülke olursa olsun, sorularınızı yorum kısmına yazabilir, yahut iletişim adresinden mail atabilirsiniz. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.
Not: Blog'da kesinlikle danışmanlık hizmeti verilmemektedir.
3 yorum:

 1. merhabalar
  bende bu yıl yurtdışında üniversite okuyacagım inşallah yazdıklarınız çoğunu okudum bilgilendim yalnız çek cumhuriyeti ile ilgili bişiler yazmamışsınız bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.ellerinize saglık.

  YanıtlaSil
 2. Paylaştığınız bilgi ve resimler için İce Blue Kalite adına teşekkür eder başarılarınızın ve çalışmalarınızın devamını dileriz.

  YanıtlaSil
 3. Amerika Dil Okulu bakımından tüm dünyanın en fazla tercih edilen ülkedir diyebiliriz. Yani tüm dünya İngilizce öğrenmek için birinci tercih Amerika 'dır. Amerika Dil Okulu seçimin en büyük nedeni; çok fazla dil okulu olması hemde her bütçeye göre dil okulu bulunabilmesidir. Ve Dil Okulu kayıtlarının hızlı bir prosüdür ile kolayca geçilebilmesinin Amerika Dil Okulu tercihlerinin artmasının başlıca nedenlerindendir. Amerika 'da yaşamında oldukça uygun olması da sizin artınıza olacaktır. Günlük ihtiyaçlarınızı karşılamakta İngiltere 'deki yaşamdan daha ucuz olmasından dolayı yaşam değerleri daha uygundur.

  İngiltere Dil Okulu ise Dünya da İngilizce Dil Okulu kayıtlarında en fazla öğrenci kabul eden ikinci ülke diyebiliriz. Dil Okulu kalitesi oldukça yüksektir diyebiliriz. Ve Amerika 'da olduğu gibi tüm Dünya ülkelerinden öğrencilerin dil eğitimi için tercihidir. Ucuz Dil Okulu bulmak biraz zor olsada alının eğitim oldukça fazladır. Yaşam Türkiye 'ye göre biraz pahalı gelebilir ama öğrenim hızlı olacağından alınan eğitimin kalitesine değebilir.

  Sonuç olarak değerlendirme yaparsak, Dil Okulu, sadece ingilizce eğitim almanız için en ideal seçim olacaktır. Work and Travel ise Amerika 'da yaz tatiliniz boyunca hem çalışıp para kazanacak hemde var olan ingilizcenizi geliştirmenizi sağlayacak değişim proğramıdır.

  YanıtlaSil

İletişim Adresi

Arkadaslar, sorduğunuz soruları başlık altından takip etmek ve cevaplamak oldukça zor. O yüzden bundan sonra merak ettiklerinizi lütfen ulus...