13 Aralık 2009 Pazar

Duyuru !Yarından itibaren birçok ülkenin üniversitelerini, bu üniversitelerin kampüsleri, yurtları, çevresindeki yaşam koşulları gibi öğrencileri birinci dereceden ilgilendiren özellikleriyle beraber yazmayı düşünüyorum. Eğer hakkında bilgi almak istediğiniz bir üniversite varsa, yorum olarak yahut iletişim adresine mail olarak gönderebilirsiniz.

4 yorum:

 1. Top class üniversitelerin hikayelerini okumak güzel olurdu :)

  YanıtlaSil
 2. merhabalar,
  benim oğlum bu sene üniversite sınavına hazırlanıyor.biz de almanya yada avusturya da bir üniversitede okutmak istiyoruz.eşit ağırlıktan girecek. bu ülkeler için başvurular ne zaman başlar?bir de oğlum almanca bilmiyor.üniversiteye dil bilmeden kayıt yaptırıp dil okuluna gidebiliyor mu yoksa önce dili halledip sonraki sene mi üniversiteye müracaatı gerekiyor.bilgilendirirseniz çok sevineceğim.

  YanıtlaSil
 3. Elbette bilgilendiririm.

  Başvurular 1 şubat'ta başlar. bence başladığı ilk gün hazırlanmakta fayda var. ne kadar önce başvrulursa, o kadar fazla şansı olur, vizesi erken çıkar. Evet, dil bilmeden kayıt yaptırılıyor. hazırlık eğitimi var 2 dönem. eğer o 2 dönemin sonunda yeterli düzeyde değilse, 2 dönem daha alıyor. Bölümünü seçecek, hazırlığı öyle alacak. Türkiye'deki gibi.

  YanıtlaSil
 4. merhaba ben üniversiteyi finlandiyada okumak istiyorum rice etsem yardımcı olabilir misiniz?

  YanıtlaSil

İletişim Adresi

Arkadaslar, sorduğunuz soruları başlık altından takip etmek ve cevaplamak oldukça zor. O yüzden bundan sonra merak ettiklerinizi lütfen ulus...